Alternative flash content

Requirements

Archiwum artykułów

Prowadzenie treningów dla osób niepełnosprawnych

Informujemy, że Integracyjny Klub Sportowy AWF realizuje projekt pod nazwą "Prowadzenie treningów (szkoleń) dla osób niepełnosprawnych w szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów." W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

5 medali zdobyli w Rio zawodnicy z IKS-AWF

Gratulacje dla wszystkich paraolimpijczyków reprezentujących nasz kraj w Rio de Janeiro. Szczególne słowa uznania i gorące podziękowania dla zawodników i trenerów z Integracyjnego Klubu Sportowego AWF za zdobyte przez Was medale oraz wysiłek, który włożyliście przygotowując się do Igrzysk Paraolimpijskich.

Katarzyna Marszał (tenis stołowy) zdobyła złoty medal w turnieju drużynowym. Wojciech Makowski (pływanie) przepłynął dystans 100m stylem grzbietowym z drugim czasem i zdobył srebrny medal. Adrian Castro (szermierka) wywalczył brązowy medal w turnieju szablowym. Dariusz Pender i Michał Nalewajek (szermierka) zdobyli srebrny medal w drużynowym turnieju floretowym. Kamil Rząsa, Dariusz Pender i Michał Nalewajek (szermierka) zdobyli brązowy medal w drużynowym turnieju szpadowym.

Oprócz wymienionych wyżej medalistów nasz kraj na brazylijskich arenach dzielnie reprezentowali także następujący zawodnicy IKS-AWF: Marta Fidrych, Renata Burdon, Marta Makowska, Grzegorz Pluta (wszyscy szermierka), Dorota Bucław (tenis stołowy). Dziękujemy Wam wszystkim za moc wrażeń, wzruszeń i pięknych emocji sportowych. Podziękowania kierujemy także do naszych trenerów, spraing-partnerów, fizjoterapeutów oraz wszystkich członków, bez których pracy i zaangażowania osiągnięcie tak wspaniałego wyniku nie byłoby możliwe.

Słowa podziękowania kierujemy także do urzędów i instytucji wspierających nas w czteroletnim okresie przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich. Pragniemy wymienić tutaj: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, M.St. Warszawa, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start", Akademię Wychowanie Fizycznego w Warszawie, firmy 3M, URSUS i AMS.

 

Parakajakiem po medal!

Sekacja parakajakarska IKS-AWF. Artykuł Parakajakiem po medal

Parakajakarstwo to jedna z najmłodszych dyscyplin sportu osób niepełnosprawnych. W Polsce istnieje od czterech lat i uprawia ją dwadzieścia pięć osób. Jednocześnie to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, z każdym niemal rokiem podwaja się liczba nowych zawodników. Kilku z nich trenuje w Integracyjnym Klubie Sportowym AWF w Warszawie.

Parakajakarstwo to po prostu kajakarstwo uprawiane przez osoby niepełnosprawne. Kajaki na których pływają nie różnią się od kajaków zawodników pełnosprawnych, w obydwu przypadkach łódka musi mieć minimum 520cm długości. Dla osób niepełnosprawnych uczyniono jedno ograniczenie - szerokość kajaka w najszerszym miejscu nie może być mniejsza niż 50cm. Tymczasem kajak osoby pełnosprawnej nie ma ograniczeń co do szerokości.  Zrobiono to po to, aby wszyscy niepełnosprawni kajakarze mieli wyrównane szanse - ci w węższych kajakach mieliby łatwiej ze względu na mniejszą powierzchnię tarcia kajaka z wodą. Parakajakarze ścigają się wyłącznie na dystansie 200m i tylko w jedynkach. A kajakarze jeszcze na 500m, 1000m i 5000m, startując dodatkowo w dwójkach i czwórkach.

Czytaj więcej...

Nabory do sekcji sportowych IKS-AWF Warszawa

Integracyjny Klub Sportowy AWF - nabory 2013 szermierka 1

Zakończyły się wakacje, wróciliśmy z obozów sportowych - czas rozpocząć nowy sezon! Z pierwszymi dniami września ruszają nabory do sekcji IKS-AWF Warszawa. Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, studentów i dorosłych do rozpoczęcia przygody ze sportem w naszym Klubie.

Integracyjny Klub Sportowy AWF - nabory 2013 szermierka 2

Zajęcia szermiercze dla dzieci i młodzieży (floret oraz szpada) prowadzone są na Mokotowie, w hali IKS-AWF przy ulicy Okrężnej 53. W sprawie zapisów prosimy kontaktować się z naszymi trenerami: Sebastianem Koziejowskim (tel.: 503-110-657) oraz Sebastianem Giedroiciem (tel.: 605-143-328).

Integracyjny Klub Sportowy AWF - nabory 2013 szermierka 3

W sprawie zajęć szermierczych dla studentów i dorosłych prosimy o kontakt z Jakubem Nowickim (tel.: 600-788-880). Wszelkich informacji dotyczących zajęć dla szermierzy na wózkach udzieli Państwu Tadeusz Nowicki (tel.: 602-607-072).

Integracyjny Klub Sportowy AWF - nabory 2013 gimnastyka 1

Dziewczynki zachęcamy do zapisów do sekcji gimnastyki artystycznej prowadzonej przez Panią trener Beatę Rybak (tel.: 502-759-016).

Integracyjny Klub Sportowy AWF - nabory 2013 gimnastyka 2

Za sekcję pływacką odpowiadają Panowie trenerzy: Waldemar Madej (tel.: 501-074-175) oraz Zbigniew Sajkiewicz (tel.: 600-266-923). Jeżeli zainteresowani jesteście Państwo tenisem stołowym na wszelkie pytania odpowie Wam trener Elżbieta Madejska (tel.: 501-221-252). W przypadku sekcji podnoszenia ciężarów pytania prosimy kierować do Rafała Tabęckiego (tel.: 693-353-058). Gorąco zapraszamy!

3M Poland uhonorowało paraolimpijczyków z IKS-AWF

3M Partner szermierzy na wózkach - spotkanie z paraolimpijczykami 1

Firma 3M Poland - strategiczny partner Integracyjnego Klubu Sportowego AWF - uhonorowała medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie. Marta Makowska (brązowa medalistka), Grzegorz Pluta oraz Dariusz Pender (złoci medaliści) zostali bardzo ciepło przyjęci przez całą dyrekcję oraz pracowników firmy 3M Poland. Dyrektor Generalny - Pan Xavier Douellou, w imieniu swojej firmy pogratulował zawodnikom oraz podarował Integracyjnemu Klubowi Sportowemu AWF czek na specjalistyczny aparat szermierczy Allstar FIE. W imieniu Zarządu IKS-AWF i zawodników - dziękujemy!

 

3M Partner szermierzy na wózkach - spotkanie z paraolimpijczykami 2

3M Partner szermierzy na wózkach - spotkanie z paraolimpijczykami 3

Facebook

Logowanie