Alternative flash content

Requirements

Szermierka dla dorosłych - informacje o sekcji

"Szermierka jest zdumiewającym zjawiskiem we współczesnym życiu. Panowanie nad sobą, błyskawiczna improwizacja, szybkość decyzji, przystosowanie się do przeciwnika, żywiołowość. Wszystkie te czynniki mają zastosowanie w szermierce, ale również w życiu, które prowadzimy." (Janusz Kondrat)

szermierka dla dorosłych w iks-awf

Szermierka to elegancka i elitarna dyscyplina ciesząca się dużym uznaniem na całym świecie. Popularna w kręgach aktorskich i biznesowych. Szermierka to sport dla ludzi ambitnych, to sport dla walecznych serc. Trenując w warszawskiej sekcji Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Ty również możesz dołączyć do światowej, szermierczej rodziny.

Integracyjny Klub Sportowy AWF (IKS-AWF Warszawa) powstał w 1991 roku - założył go szermierz i trener: dr Tadeusz Nowicki. Od samego początku szermierka była i jest naszą pasją. Mamy duże doświadczenie w szkoleniu szermierzy. Nasz Klub należy jednak do nielicznych w Polsce, gdzie obok wyczynowych i profesjonalnych zawodników, "naukę od zera" mogą zacząć osoby dorosłe. Nauka władania białą bronią może być znakomitą rozrywką, ale też i okazją do rywalizacji i osiągania wyników sportowych.

Nabory

Brak ograniczeń wiekowych. Możliwość zapisów w dowolnym momencie.

Dlaczego warto trenować szermierkę?

Szermierka jest piękną, elegancką i elitarną dyscypliną. Wpływa korzystnie na kondycję oraz sylwetkę. Daje poczucie własnej wartości. Poprawia refleks, umiejętność koncentracji oraz szybkość podejmowania decyzji - cechy, które mogą Ci się przydać w życiu codziennym. Szermierka odstresowuje oraz uczy spokoju i panowania nad emocjami i własnym ciałem.

W Integracyjnym Klubie Sportowym AWF spędzisz czas w sposób aktywny i miły. Poznasz nowych ciekawych ludzi. Pod okiem fechtmistrzów nauczysz się tajników władania białą bronią.

Facebook

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl