Alternative flash content

Requirements

Szermierka dla dzieci - informacje o sekcji

"Szermierka jest zdumiewającym zjawiskiem we współczesnym życiu. Panowanie nad sobą, błyskawiczna improwizacja, szybkość decyzji, przystosowanie się do przeciwnika, żywiołowość. Wszystkie te czynniki mają zastosowanie w szermierce, ale również w życiu, które prowadzimy." (Janusz Kondrat)

szermierka dla dzieci iks awf warszawa

Szermierka dla dzieci, hala IKS-AWF na Mokotowie (fot. P.Szpygiel)

Szermierka to sport dla walecznych serc, sport w sam raz dla Twojego dziecka. Szermierka uczy, bawi, rozwija i jest elitarną dyscypliną sportu cieszącą się dużym uznaniem na całym świecie. Twoje dziecko również może dołączyć do światowej, szermierczej rodziny.

Integracyjny Klub Sportowy AWF (IKS-AWF Warszawa) powstał w 1991 roku - założył go szermierz i trener: dr Tadeusz Nowicki. Od samego początku szermierka była i jest naszą pasją. Mamy duże doświadczenie w organizowaniu szkolenia dla najmłodszych zawodników. Dążąc do mistrzostwa sportowego, pamiętamy jednak, że to nie "wynik", a dziecko i jego odczucia są najważniejsze. Trening szermierczy może być więc znakomitą zabawą, ale też i okazją do osiągnięcia mistrzostwa sportowego.

Nabory

Prowadzimy zajęcia dla młodzieży i dzieci (od 8 lat).
Prowadzimy zajęcia także dla dorosłych - na szermierkę nigdy nie jest za późno.

Dlaczego warto, aby Twoje dziecko zaczęło trenować szermierkę?

Szermierka jest piękną, elegancką i elitarną dyscypliną. Wpływa korzystnie na rozwój fizyczny, poprawę refleksu, umiejętność koncentracji oraz szybkość podejmowania decyzji. Uczy spokoju i panowania nad własnym ciałem.

W Integracyjnym Klubie Sportowym Twoje dziecko spędzi czas w sposób aktywny i miły. Pozna nowych kolegów i koleżanki. Pod okiem znakomitych fechtmistrzów nauczy się szacunku do przeciwnika, dyscypliny i swoistej rycerskiej etykiety. 

Facebook

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl