Alternative flash content

Requirements

Szermierka dla niepełnosprawnych - informacje o sekcji

"Szermierka jest zdumiewającym zjawiskiem we współczesnym życiu. Panowanie nad sobą, błyskawiczna improwizacja, szybkość decyzji, przystosowanie się do przeciwnika, żywiołowość. Wszystkie te czynniki mają zastosowanie w szermierce, ale również w życiu, które prowadzimy." (Janusz Kondrat)

Szermierka na wózkach to elegancka, bardzo dynamiczna i widowiskowa dyscyplina sportu. Wbrew nazwie nie jest to sport wyłącznie dla osób poruszających się na  wózkach. Wręcz przeciwnie. Na całym świecie trenują ją również osoby po amputacji. Na czas pojedynku siadają one na specjalistycznych wózkach do walk. Ten rodzaj szermierki staje się popularny również wśród osób pełnosprawnych, które coraz częściej stają we szranki i startują w turniejach integracyjnych. Trenując w warszawskiej sekcji Integracyjnego Klubu Sportowego AWF Ty również możesz dołączyć do światowej, szermierczej rodziny.

Integracyjny Klub Sportowy AWF (IKS-AWF Warszawa) powstał w 1991 roku - założył go szermierz i trener: dr Tadeusz Nowicki. Od samego początku szermierka była i jest naszą pasją. Mamy największe doświadczenie w szkoleniu szermierzy niepełnosprawnych w Polsce. Pod okiem profesjonalnej kadry trenerskiej w Klubie wychowało się i trenuje wielu medalistów Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Dążąc do mistrzostwa sportowego, pamiętamy jednak, że to nie "wynik", a zawodnik i jego odczucia są najważniejsze. Trening szermierczy może być więc znakomitą formą wzmocnienia własnego organizmu, ale też i okazją do osiągnięcia mistrzostwa sportowego.

"Utworzenie IKS-AWF zapoczątkowało rozwój szermierki w kraju. Klub ten jest klubem wiodącym w Polsce i zrzeszającym największą liczbę osób uprawiających szermierkę na wózkach. Jest też koordynatorem oraz organizatorem szkolenia centralnego. Propagując szermierkę jako formę aktywności ruchowej wśród osób z dysfunkcją narządu ruchu, Klub stara się realizować ideę integracji w sporcie i poprzez sport."
Agnieszka Rozkres (Absolwentka Wydziału Historii UW, Zawodniczka IKS-AWF Warszawa)

Nabory

Brak ograniczeń wiekowych (mężczyźni i kobiety). Możliwość zapisów w dowolnym momencie.

Dlaczego warto trenować szermierkę?

Szermierka jest piękną, elegancką i elitarną dyscypliną. Wpływa korzystnie na zdrowie i jest doskonałą formą rehabilitacji. Dodaje pewności i pomaga odzyskać wiarę w siebie. Poprawia refleks, umiejętność koncentracji oraz szybkość podejmowania decyzji - cechy, które mogą Ci się przydać w życiu codziennym. Szermierka odstresowuje oraz uczy spokoju i panowania nad emocjami.

W Integracyjnym Klubie Sportowym AWF spędzisz czas w sposób aktywny i miły. Poznasz nowych ludzi. Będziesz mógł liczyć na fachową pomoc trenerów, fizjoterapeutów, psychologów sportu oraz doświadczonych zawodników, którym już się udało. Zadziw siebie samego i innych - naucz się władania białą bronią.

Ogłoszenie

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych PFRON

W ramach projektu pod nazwą: "Prowadzenie treningów sportowych dla osób niepełnosprawnych" Integracyjny Klub Sportowy AWF organizuje zajęcia w paraolimpijskich dyscyplinach sportu: szermierce na wózkach, pływaniu, tenisie stołowym i podnoszeniu ciężarów. W projekcie biorą udział członkowie Klubu rekrutujący się z kilku województw Polski, którzy co najmniej od pół roku trenują w Klubie wybraną przez siebie dyscyplinę sportu i zadeklarowali gotowość kontynuowania rozpoczętego wcześniej szkolenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Data rozpoczęcia projektu: 1 kwietnia 2020. Data zakończenia projektu: 30 marca 2021. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Prowadzenie szkoleń dla osób niepełnosprawnych w paraolimpijskich dyscyplinach sportu PFRON

Ponadto zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne do spróbowania swoich sił i udziału w zajęciach sportowych dla początkujących organizowanych przez nasz Klub. Oferta sportowa jest kierowana do osób z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rehabilitację oraz kondycję!

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook

Waleczne serca

Zachęcamy do odwiedzenia stworzonej przez nas strony o szermierce. Znajdują się tam: opis dyscypliny, wyjaśnienie zasad, historia polskiej szermierki na wózkach, filmy i zdjęcia, odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Całość napisana przystępnym językiem. Jesteś zainteresowany szermierką? Zapraszamy!

waleczneserca.pl