Alternative flash content

Requirements

Lignano 2012 - złoto i brąz dla tenisistów stołowych

Od turnieju Master Open w Lignano (Włochy) rozpoczęła swój sezon startowy reprezentacja Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach brało udział 229 zawodników z 33 krajów, w tym polska 12 osobowa ekipa. Klub IKS-AWF Warszawa reprezentowały dwie zawodniczki: Małgorzata Jankowska (klasa 9) i Katarzyna Marszał (klasa 6).

K.Marszał i M.Jankowska IKS-AWF Warszawa (fot. A.Ochal)

W klasie 9 Małgorzata Jankowska zdobyła brązowy medal po wygranych nad De Jonge [NED] 3:1 oraz nad koleżanką z drużyny Karoliną Pęk (3:1) - przegrane z Kavas [TUR] (1:3), Gorshkaleva [RUS] (2:3).

Miejsce tuż za podium przypadło Katarzynie Marszał, która w grupie pokonała Niemkę Grebe (3:0) oraz przegrała z Ukrainką Khodzynska (0:3). W grze półfinałowej po bardzo ładnej grze uległa niestety Rosjance Chebanika (1:3). W grze o brąz po raz kolejny nie sprostała Khodzynskiej (1:3).

W turnieju drużynowym złoty medal bez straty żadnej gry zdobyły dziewczyny w łączonych klasach 8-9 – Małgorzata Jankowska i Karolina Pęk. Kasia grająca w drużynie wraz z Alicją Eigner zakończyła zmagania na fazie grupowej.

O.Gorshkaleva (RUS), N.Kavas (TUR), M.Jankowska (POL) (fot. A.Ochal)

Ogłoszenie

postaw na sport PFRON

Bardzo gorąco zachęcamy osoby niepełnosprawne do wzięcia udziału w organizowanych przez Integracyjny Klub Sportowy AWF zajęciach w paraolimpijskich dyscyplinach sportu. Projekt kierowany jest głównie do osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, natomiast w przypadku sekcji pływackiej również do osób z dysfunkcją narządu wzroku. Zajęcia i udział w nich jest bezpłatny! Projekt dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Serdecznie zapraszamy! Nie czekaj! Zadbaj o swoje zdrowie, rahabilitację oraz kondycję! Postaw na SPORT!

SEKCJE SPORTOWE

Szermierka na wózkach (czytaj więcej)

PFRON szermierka na wózkach

Pływanie niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON pływanie niepełnosprawnych

Tenis stołowy niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON tenis stołowy niepełnosprawnych

Podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych (czytaj więcej)

PFRON podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych

W sprawie wszelkich pytań związanych z udziałem w zajęciach sportowych dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny: +48 602-60-70-72

Facebook